Superszybka łączność 3G

siec2Nokia wraz z Siemensem pracują nad stworzeniem superszybkiej łączności 3G. Według zapowiedzi przedstawicieli obu firm ma ona pozwalać na osiąganie prędkości przesyłu danych dochodzących do 112 Mb/s. Całość będzie pracować w oparciu o technologię HSPA+.

Obie firmy podchodzą do przedsięwzięcia bardzo poważnie, tylko w tym celu została powołana specjalna spółka, która ma zajmować się wyłącznie rozwijaniem tej technologii. Tempo prac jest bardzo szybkie, pierwsze efekty mają zostać zaprezentowane na targach w Barcelonie. Obie firmy chcą korzystać z tego rozwiązania we własnych produktach, niezależnie od siebie. Połączenie sił miało jedynie zminimalizować koszty oraz przyspieszyć osiągnięcie planowanego efektu.

Co ciekawe obecnie najszybsze prędkości jakie oferują operatorzy łączności 3G dochodzą zaledwie do 21 Mbps. Jeśli konsorcjum uda się osiągnąć 112 Mb/s to nowa technologia może stać się prawdziwym przebojem na rynku. Równocześnie warto dodać, że Nokia prowadzi prace nad technologią 4G, która ma być jeszcze bardziej zaawansowana.

Comments are closed.